HAKKIMDA

Doğanın mucizelerinin, biyoloji, kimya ve sabırla birleşiminden oluşan sağlıklı yasam iksirlerini mutfağında yapmayı seven, bir yüksek kimyagerim ben . Adım Yonca MUTLU DEMİR

Önce Yıldız Teknik Üniversitesi Kimya Bölümünü bitirdim. Daha sonra da Marmara Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsünde Analitik Kimya Anabilim Dalında yüksek lisansımı tamamladım.

Uzun yıllar ilaç sektöründe, yeni ilaçların geliştirilmesi çalışmalarının laboratuvar ayağında hem analist hem de yönetici olarak çalıştım.  Allah eksikliğini göstermesin ve ihtiyaç duyurmasın ama o zamanlarda da şimdi de zorunlu olmadıkça ilaç içmeyi hiç sevmem, seven var mıdır bilmem 🙂 Benim felsefem, sağlıklıyken sağlığımızı yediklerimize, içtiklerimize dikkat ederek korumak. Yoksa sağlık bir kere bozulduktan sonra işler çok zorlaşıyor ve malesef bazen geri dönüşü olmuyor. Bence sağlıklı beslenmek, doğal olanı, doğal yollarla hazırlayarak tüketmek. Yani diyeceğim şudur; yiyecekler ilaçlarımızdır. Buradan yola çıkarak okuduklarımdan derlediklerimi ve yaptıklarımı, deneyimlerimi sizlerle paylaşmayı seviyorum. Belki birkaç kişiye dokunurum ve böylece hayat daha güzel olur.

Ha bu arada ve bence en önemlisi, yakışıklı Bartu ve Bora’nın annesiyim 🙂